Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sytuacja w rolnictwie lepsza niż w ubiegłym roku. Z jakimi problemami zmagają się producenci?

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Straty w uprawach w województwie odnotowano na powierzchni 2,5 tysiąca hektarów, ale sytuacja jest o wiele lepsza, niż w latach minionych.

W Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej odbyło się spotkanie komisji do spraw monitorowania strat spowodowanych niekorzystnymi warunkami pogodowymi z przedstawicielami służb wojewody.

– Cieszymy się, że nie musimy się w tym roku zmagać z suszą – podkreślił Robert Nowacki z zarządu izby.

Do tej pory nie wpłynął żaden wniosek, jeśli chodzi o szacowanie strat spowodowanych suszą. Natomiast jest 25 wniosków od rolników, ale są to wnioski złożone w związku z niekorzystnymi warunkami przezimowania, dotyczą najczęściej zbóż.

00:00 / 00:00

Wnioski o oszacowanie strat producenci rolni mogą składać za pomocą publicznej aplikacji. Za pomocą tej aplikacji producent rolny, korzystając z własnego Profilu Zaufanego, określa zakres i stopień strat w uprawach rolnych w swoim gospodarstwie rolnym. Podczas spotkania w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej omawiane są zasady korzystania z tej aplikacji.

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo
Forum Rolnika 2021

Audycja o tematyce rolnej – Forum Rolnika, emitowana jest we wtorki o godzinie 6.20. Gospodarzem audycji jest Marek Lewiński. Odcinek 4 - RHD oraz rozpoczęcie działalności...

Zamknij
RadioOlsztynTV