Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Synoptycy przestrzegają przed mroźną nocą. Jeden telefon może uratować życie. Pamiętajmy o bezpłatnej infolinii dla bezdomnych


Tej nocy we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego temperatura ma spaść miejscami do minus 16 stopni Celsjusza.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że w sobotę z powodu wychłodzenia zmarły 3 osoby. Od początku listopada życie w ten sposób straciły 43 osoby. W związku z tym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, by zwracać uwagę na ludzi, którzy przy mrozach mogą potrzebować pomocy i w razie potrzeby zgłaszać to pod numerem alarmowym 112.

Na Warmii i Mazurach działa bezpłatna infolinia dla bezdomnych i tych, którzy chcą im pomóc. Dzwoniąc pod numer 800 165 320 można uzyskać informacje o miejscach noclegowych, jadłodajniach czy innych formach i punktach pomocy, np. prawnej, medycznej czy finansowej. Z telefonu mogą korzystać nie tylko bezdomni i potrzebujący, ale wszyscy, którym los innych nie jest obojętny. Bezpłatny numer będzie działał do końca marca.

Fot. Archiwum RO

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR i P.Karpiszen

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, mróz, bezdomność, bezdomny
„Znajdował się w lekkiej hipotermii”. W Szczytnie uratowano mężczyznę przez zamarznięciem

W powiecie szczycieńskim strażacy uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem organizmu. Ratownicy znaleźli go w pobliżu Zalesia w trzcinach przy brzegu jeziora Rańskiego. Znajdujący się na lodzie mężczyzna...

Zamknij
RadioOlsztynTV