Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -16 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Synoptycy ostrzegają: na Warmii i Mazurach możliwe burze z gradem

Fot. fotolia

W poniedziałek wieczorem i w nocy na Śląsku, Ziemi Łódzkiej, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podlasiu, Warmii i Mazurach, w Małopolsce i w województwie świętokrzyskim możliwe burze, intensywne opady deszczu, silny wiatr, także grad – ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem dla ośmiu województw. Alert drugiego stopnia został wydany dla wschodnich powiatów Podlasia oraz północnej części Lubelszczyzny. Obowiązują też w czterech powiatach Mazowsza – łosickim, sokołowskim, siedleckim oraz Siedlcach. Na tych terenach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu, które lokalnie mogą wynieść nawet 50 mm. Wiatr może wiać z prędkością sięgającą 90 km/h. Miejscami może spaść grad.

Pozostała część Podlasia objęta jest alertem pierwszego stopnia. Wydano go również dla centralnych i wschodnich powiatów Mazowsza oraz centralnych powiatów Lubelszczyzny.

Ostrzeżeniem pierwszego stopnia objęty jest cały Śląsk oraz województwo świętokrzyskie. To samo ostrzeżenie wydano dla większości powiatów Małopolski, województwa łódzkiego oraz czterech wschodnich powiatów województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogoda, grad, burze, ostrzeżenie, IMGW
Lało w całej Polsce, ale rekord padł w Kętrzynie

Jak wynika z danych IMGW, w środę padł rekord w ilości opadów w Kętrzynie, a w Jaśle w ciągu godziny spadła ponad połowa średniej miesięcznej sumy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV