Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Świętujemy i wspominamy. 22 urodziny audycji Dziecinada

Audycja dla dzieci i młodzieży obchodzi 22 urodziny. Z tej okazji w porannej Dziecinadzie nie zabrakło urodzinowych konkursów, tortu i wspomnień.

Dziecinada to audycja, której pomysłodawczynią była dziennikarka Ewa Zdrojkowska. Pierwszy program wyemitowano w październiku 2000 roku i od razu stał się popularny wśród najmłodszych słuchaczy.

W audycji poruszane są różnorodne tematy dotyczące świata najmłodszych. W ciągu 22 lat audycje prowadzili m.in. Jola Wiszniewska, Tomek Kwiatkowski, Agnieszka Lipczyńska, Marek Michalski, Dominik Chowaniec i Izabela Malewska. Od 15 lat gospodynią programu jest Monika Szczygło.

To niezwykle owocny czas. Był też trudny np. w momencie pandemii. Przede wszystkim jest to jednak czas edukacyjny i wychowawczy. Mieliśmy bardzo wielu współprowadzących młodych redaktorów. Dzisiaj niektórzy z nich mają już nawet swoje dzieci. Były tematy sportowe, kulturalne, edukacyjne i społeczne (…)  W studiu był gość z jadowitymi pająkami, był iluzjonista, trenerzy, aktorzy i piosenkarze.

00:00 / 00:00

Od zawsze współprowadzącymi audycję są dzieci. Jak mówią Antonina Dobies i Jakub Szpakowski, tworzenie Dziecinady to okazja do ciągłego dowiadywania się czegoś nowego i poznawania ludzi z pasją.

Podoba mi się to, że dowiadujemy się wiele rzeczy, chociaż jesteśmy po stronie odpowiadającej za przebieg audycji. To coś rozwijającego, poznajemy wielu ludzi, świat dorosłych i zgłębiamy świat dzieci (…) Ważne jest dawanie informacji dzieciom. Podoba mi się, że inne osoby mogą uzyskać ogromny zakres wiedzy.

00:00 / 00:00

Od lewej: Jakub Szpakowski, Monika Szczygło, Nina Skrago, Antonina Dobies

Audycji dla dzieci można słuchać w każdą niedzielę od godziny 9 do 10.

 

Dziecinada ma 19 lat

 

Autor: I. Malewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dziecinada, dzieci, urodziny, audycja
22 urodziny Dziecinady

Nasza audycja obchodzi 22 urodziny. Z tej okazji w ostatniej „Dziecinadzie” nie zabrakło urodzinowych konkursów, tortu i wspomnień. „Dziecinada” to audycja, której pomysłodawczynią była dziennikarka Ewa...

Zamknij
RadioOlsztynTV