Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Świętujemy 68. urodziny. Sprawdź, co przygotowaliśmy z tej okazji

Zakładamy urodzinowe czapeczki i rzucamy konfetti! Świętujemy nasze 68. urodziny. Wiek mamy już słuszny, ale formę wciąż doskonałą!

Radio Olsztyn zaczęło nadawać 2 października 1952 roku. To równo 26 lat po rozpoczęciu działalności Radia Słowackiego, 2 lata po premierze komiksu „Fistaszki”, ale i 10 lat przed pierwszą dobranocką „Jacek i Agatka” oraz 40 przed teleturniejem „Koło Fortuny”.

Zazwyczaj w tygodniu naszych urodzin zapraszaliśmy Was na huczne obchody naszego jubileuszu. W tym roku, z powodu ograniczeń związanych z pandemią, zaplanowaliśmy zamiast zewnętrznych wydarzeń kilka niespodzianek antenowych. Zorganizowaliśmy więc tygodniową „domówkę” 😉

Do świętowania zaprosiliśmy słuchaczy i… dzieci, których ciekawość nie zna granic. Daliśmy się przepytać. Czy poradziliśmy sobie z odpowiedzią na podchwytliwe pytania najmłodszych? Sprawdźcie sami!

Przez cały tydzień pomagaliśmy rozpocząć każdy dzień uśmiechem, dzieląc się naszymi radiowymi wpadkami, pomyłkami i wesołymi momentami na antenie. Zachęcamy do odsłuchania wszystkich odcinków miniaudycji „Wpadki i przypadki”.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

W dniu urodzin pochwalimy się piosenkami nagranymi w PRO-Studiu. Emitować je będziemy raz na godzinę od 6 do 20. A warto wspomnieć, że w naszym studiu swoje płyty nagrywali m.in. Maanam, Krzysztof Krawczyk, Edyta Górniak, ale i olsztyńscy artyści – Czyści jak Łza, Czerwony Tulipan czy ENEJ. Kogo jeszcze gościliśmy w swoich progach? Przekonacie się 2 października między godziną 6 a 20.

Od poniedziałku organizujemy też konkursy radiowe. Zadaniem słuchaczy jest udzielenie najciekawszej odpowiedzi na nietypowe pytanie. Zwycięzca ma do wyboru 3 nagrody – radioodbiornik z funkcją DAB+, zaproszenie na kolację dla dwóch osób albo koszyk z miodami i innymi smakołykami dla budowania odporności w trudnych czasach pandemii. Pytania zadajemy w Poranku między 6 a 8.30 i w Bliższych Spotkaniach między 9 a 14.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jubileusz
101 urodziny 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. „Historia i tradycje naszego oręża sięgają początku XX wieku”

16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana im. Króla Kazimierza Jagiellończyka świętuje 101. rocznicę powstania. Uroczystości odbyły się na placu apelowym jednostki wojskowej w Olsztynie. Wysoce wyszkolony związek taktyczny,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV