Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Święto Muzyki w Olsztynie. Artyści i amatorzy zagrają na kilkunastu scenach

fot. P. Getka

Kilkanaście scen, dziesiątki koncertów, setki wykonawców. W Olsztynie obędzie się Święto Muzyki.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do 22. Olsztynianie i goście będą muzykować na 15 scenach. Do wspólnego świętowania będzie można przyłączyć się m.in. pod Wysoką Bramą, gdzie będzie ustawione pianino społeczne, w amfiteatrze, pod wiatą w Parku Centralnym, przed Olsztyńskim Teatrem Lalek czy na przystani Bryza nad jeziorem Ukiel.

To jest społeczna, oddolna inicjatywa. Zgłosiła się rekordowa jak na te trzy edycje, liczba muzyków – tych małych, z przedszkoli i szkół muzycznych, ale także tych profesjonalnych, amatorów, młodzieży, dorosłych. Wydarzeń jest naprawdę mnóstwo. Każdy znajdzie coś dla siebie

– powiedzieli Bartłomiej Głuszak i Michał Kupisz z Federacji FOSa.

O 17.30 rozpocznie się parada uliczna z udziałem muzyków i aktorów. Każdy może dołączyć ze swoim instrumentem. Zakończy się o 18 w okolicy starego ratusza, wspólnym odśpiewaniem z zespołem Czerwony Tulipan nieformalnego hymnu stolicy Warmii i Mazur „Olsztyn kocham”.

Święto Muzyki odbywa się w ponad 100 krajach i ponad 330 miastach na pięciu kontynentach. Każdego roku instytucje muzyczne, organizacje pozarządowe, puby organizują w czerwcu ogólnodostępne koncerty lub inne działania muzyczne. „Fete de la Musique” zostało zainicjowane w 1982 roku przez Marcela Landowskiego, francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia. W Olsztynie organizowane jest po raz trzeci. Obecna edycja jest częścią 50. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: R. Lesiński / PAP
Redakcja: K. Ośko

Jubileuszowe 50. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” [PROGRAM]

Przeczytaj poprzedni wpis:
Laureaci Spotkań Zamkowych

W stolicy Warmii rozpoczęła się 50. edycja Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję". Z tej okazji studio Radia Olsztyn odwiedzili Krystyna Świątecka, Łukasz Jędrys i Piotr Szauer...

Zamknij
RadioOlsztynTV