Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Świeca, która tworzy polską wigilię.” Trwa akcja Caritas

caritas.pl

Caritas Diecezji Elbląskiej planuje rozprowadzić przed Bożym Narodzeniem 20 tysięcy świec w dorocznej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W tym roku towarzyszy jej hasło: Świeca, która tworzy polską wigilię.

To mniej niż zwykle, kiedy do parafii w diecezji trafiało nawet powyżej 30 tysięcy świec. Ale czas jest trudny  – przyznaje ks Wojciech Borowski, dyrektor Caritas Diecezji Elbląskiej.

Na pewno COVID jest dużym utrudnieniem w dystrybucji z wiadomych względów. Zamówiliśmy dużo mniej świec. Jesteśmy ciekawi, jak to rozprowadzanie się odbędzie. Podjęliśmy ryzyko – 20 tysięcy świec. Niektóre parafie przyłożyły się już do rozprowadzania świeć i mówią, że im zabrakło.

W części parafii świece będą dostępne od pierwszej niedzieli Adwentu.

To jest już 27. edycja akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Od 20 lat ma ona charakter ekumeniczny, z udziałem kościołów ewangelickich i wspólnie z Prawosławnym Ośrodkiem Miłosierdzia Eleos. Pieniądze ze sprzedaży świec są przeznaczane na pomoc dla dzieci w Polsce – na stypendia, wakacje, posiłki czy leczenie.

W tym roku Caritas część środków przekaże na pomoc dla dzieci z dotkniętej kryzysem humanitarnym Wenezueli.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wigilia, świeca, Caritas
Kętrzyn w tym roku rezygnuje z tradycyjnych świątecznych imprez

Z powodu utrzymującego się wysokiego wskaźnika zakażeń koronawirusem i obostrzeń epidemicznych władze Kętrzyna zdecydowały, że w tym roku w mieście nie będzie tradycyjnych świątecznych imprez. W...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV