Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Świąteczna zbiórka Banku Żywności w ten weekend. „Pomoc jest bardzo ważna”

Fot. Elbląski Bank Żywności

W ponad stu sklepach w 40 miastach województwa warmińsko-mazurskiego rozpoczęła się świąteczna zbiórka Banku Żywności w Olsztynie. Potrzebne są m.in. olej, mąka, makaron, cukier, konserwy, słodycze – wszystko z długim terminem przydatności do spożycia.

W akcję włączyło się również kółko wolontariackie z 3 LO w stolicy regionu. Jego opiekunką jest Maria Pietkiewicz, a ochotnikami w tegorocznej zbiórce – Nikola Szczerba i Karol Zyśk.

– Akcję zorganizowało kółko wolontariatu u nas w szkole i zdecydowałam, że dołączę – powiedziała Nikola. – To super pomysł – dodał Karol.

Pomoc dla ludzi jest bardzo ważna i chcemy pomagać innym.

Hasłem tegorocznej zbiórki Banku Żywności jest „oby te święta były godne, a nie głodne”. Akcja rozpoczęła się dziś i potrwa do soboty.

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w święta, pomoc, zbiórka, Bank Żywności, wolontariat, wolontariusze, potrzebujący, Bank Żywności w Olsztynie, artykuły spożywcze, koło wolontariatu
Świąteczna zbiórka Banków Żywności. Coraz więcej osób żyje w skrajnym ubóstwie

Federacja Polskich Banków Żywności pod hasłem "Święta godne, a nie głodne" przeprowadzi 26. edycję świątecznej zbiórki żywności. Akcja trwać będzie w dniach 25-26 listopada. W ubiegłym...

Zamknij
RadioOlsztynTV