Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Supermenka Jowita Budnik

Jowita Budnik, zdjęcie ze strony Teatru im. Jaracza

Jowita Budnik – aktorka, wychowanka młodzieżowego ogniska Machulskich przy Teatrze Ochota w warszawie oraz absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Na ekranie zadebiutowała w wieku 12 lat w „Kochankach mojej mamy” Radosława Piwowarskiego. Dużą popularność przyniósł jej udział w pierwszej polskiej telenoweli „W labiryncie”. W latach 90. grała role epizodyczne w filmach polskich i francuskich oraz w wielu serialach, a także gościnnie występowała w Teatrach Ochoty i Powszechnym. Znana jest z filmów Krzysztofa Krauze. Zagrała min. w Moim Nikiforze, Placu Zbawiciela i tytułową rolę w Papuszy.

Choć nie ma dyplomu aktorskiego nie narzeka na brak pracy w tym zawodzie. Po 20 latach wróciła do teatru. Można teraz ją zobaczyć w monodramie Supermenka w reżyserii Jerzego Gudejki. Aktorka gościła w Olsztynie podczas ostatniej edycji Spotkań Teatralnych. Czy tak jak bohaterka sztuki, Jowita Budnik też jest Supermenką?

00:00 / 00:00

(alip/as)

 

 

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rondo Solidarności w Elblągu. W czwartek głosowanie

Elbląscy radni zdecydują na jutrzejszej sesji Rady Miasta czy nowe rondo na skrzyżowaniu ulic: Browarna, Brzeska, Trasa Unii Europejskiej będzie nosić imię Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego...

Zamknij
RadioOlsztynTV