Sukcesy młodych karateków z Olsztyna

W minioną sobotę odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin. Wśród uczestników byli zawodnicy Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy zdobyli w nich 4 medale.

Zawody zgromadziły 293 zawodników z 46 klubów. Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 9 zawodników, którzy wywalczyli dwa złote i dwa srebrne medale.

W konkurencji układów KATA I miejsce zajęli Antoni Harpak (młodzik) i Aleksandra Wieczorek (seniorka), a II miejsce wywalczyła Zuzanna Dąbkowska (juniorka). Na IV miejscu uplasowała się Aisha Ndiaye (juniorka). W konkurencji walk KUMITE II miejsce zajęła Julia Milewicz (seniorka – 55kg).

Do strefy medalowej, mimo dzielnych walk, nie zakwalifikowali się: Jakub Smoliński, Antoni Harpak, Malwina Otremba, Lena Kowalewska, Aisha Ndiaye, Zuzanna Dąbkowska oraz Nadia Załuska. Olsztyński klub w klasyfikacji drużynowej uplasował się na 9 miejscu.

Kolejny ważny udział zawodników karate z Olsztyna odbędzie się 1 kwietnia Mazovia Cup w Piasecznie, a następnie 15 kwietnia IKO Polish Open w Ostródzie.

Redakcja: M. Rutynowski za Olsztyński Klub Kyokushin Karate

Więcej w medale, karate, mistrzostwa, sukcesy
Terytoralsi walczyli w mistrzostwach brygady w biegach przełajowych

Żołnierze 41. Batalionu Lekkiej Piechoty z Giżycka rozegrali Mistrzostwa 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Sportowe zmagania odbyły się w lesie miejskim w...