DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro

Sukces triathlonistki z Susza w igrzyskach olimpijskich

Sukces Roksany Słupek w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu! Zawodniczka UKS TRS Susz zajęła 13. miejsce w indywidualnej rywalizacji kobiet.

Roksana Słupek pochodzi z Bydgoszczy, ale trenuje w klubie z Susza. Jest jedyną reprezentantką naszego kraju w zmaganiach triathlonowych, która zdobyła kwalifikację olimpijską. W swoim debiucie dotarła na metę jako 13., choć w trakcie wyścigu zajmowała już nawet 10. lokatę. To największy sukces w historii polskiego triathlonu na igrzyskach olimpijskich. W Rio de Janeiro Agnieszka Jerzyk zajęła bowiem 22. miejsce.

Redakcja: K. Ośko

Więcej w Triathlon
Kolejny dzień olimpijskiej walki sportowców z naszego regionu

W Paryżu rozpoczął się kolejny dzień Igrzysk Olimpijskich. Reprezentacja Polski do tej pory zdobyła dwa medale. Srebro zdobyła Klaudia Zwolińska w konkurencji K1, a brąz -...