Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Sukces Macieja Sarnackiego! Wystąpi w kolejnych prestiżowych zawodach

Maciej Sarnacki – Grand Prix w Abu-Zabi. Fot. FB

Maciej Sarnacki jako jedyny z polskich judoków wystąpi w prestiżowym turnieju Grand Slam w Paryżu. Zawody odbędą się w weekend 10-11 lutego. Zawodnik Gwardii Olsztyn zajmuje dziewiąte miejsce w światowym rankingu, najwyższe spośród biało-czerwonych.

W ubiegłym sezonie Maciej Sarnacki wygrał Puchar Świata w Katowicach oraz zajął drugie miejsce w Grand Slamie w Abu Zabi i Grand Prix w Hadze. Na piątej pozycji uplasował się w mistrzostwach Europy w Warszawie i World Masters w Sankt Petersburgu.

Posłuchaj rozmowy z Maciejem Sarnackim

00:00 / 00:00

Przyjemnie byłoby podtrzymać dobrą passę z ubiegłego roku i także przywieźć medal. To mój cel. Bardzo mocno przygotowywałem się do tego turnieju na obozie w Austrii, a teraz – w Zakopanem i właśnie stąd jadę prosto do Paryża. To jeden z największych turniejów – największa publika i najmocniejsi zawodnicy z całego świata. Każdy bardzo chce zdobyć tam medal i owacje, także jest to konkurencja na najwyższym poziomie. O starcie w kolejnych zawodach zdecydują m.in. punkty rankingowe

– wyjaśniał Maciej Sarnacki.

Polacy w szerszym gronie uczestniczyć będą w międzynarodowym campie zorganizowanym po Turnieju Paryskim. Na liście są m.in. brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata Agata Ozdoba-Błach (63 kg) i wracająca do sportu po długiej przerwie spowodowanej kontuzją kolana Daria Pogorzelec (70 kg). W Paryżu trenować będą także Karolina Tałach (63 kg) i Piotr Kuczera (90 kg), zwycięzcy weekendowych zmagań w Pucharze Świata, odpowiednio w portugalskim Odivelas i Sofii.

Kolejnymi sprawdzianami polskich judoków będą Grand Slam w Duesseldorfie (23-25 lutego) oraz Puchar Świata kobiet w Warszawie i Puchar Świata mężczyzn w Pradze 3 i 4 marca.

Najważniejszą imprezą pierwszego półrocza będą kwietniowe mistrzostwa Europy w Tel Awiwie. Pod koniec mają rozpoczną się kwalifikacje do igrzysk w Tokio.

 

Autor: PAP/ K. Piasecka
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w judo, Maciej Sarnacki, Grand Slam, Gwardia Olsztyn
Judocy z całej Europy w Elblągu szkolą się pod okiem mistrzów

W Elblągu rozpoczęła się jedna z największych imprez judo. Na zgrupowanie przyjechali zawodnicy nie tylko z Polski, ale i z Europy. Prawie tysiąc zawodników do niedzieli...

Zamknij
RadioOlsztynTV