Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sukces kliniki Budzik dla dorosłych w Olsztynie! Obudził się ze śpiączki 50-letni pacjent

Olsztyński „Budzik” dla dorosłych


Sukces kliniki Budzik dla dorosłych w Olsztynie! Ze śpiączki wybudzono pacjenta po nieszczęśliwym wypadku, w wyniku którego doznał urazu głowy. 50-latek był w śpiączce prawie pół roku.

– Intensywna rehabilitacja przyniosła efekty – mówi doktor Łukasz Grabarczyk dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie.

Komunikuje się. Póki co najtrudniej jest z mową, która jest dosyć mocno ograniczona, ale pacjent postawił już pierwsze kroki. Ma spore ograniczenia, ale był w śpiączce wiele miesięcy – to nic dziwnego. Z dnia na dzień jest coraz lepiej. Spełnia polecenia, wie, że jesteśmy, rozumie naszą mowę. Jest w tej chwili w takim okresie przejściowym między pełną sprawnością, a zupełnym brakiem kontaktu.

W klinice neurochirurgicznej i neurologii w Olsztynie już wcześniej wybudzano pacjentów, ale 50-latek, który trafił do kliniki z Zakopanego jest pierwszym sukcesem istniejącego oficjalnie od kwietnia „Budzika”. W klinice jest 8 łóżek.

Katarzyna Piasecka/asocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w klinika, śpiączka, budzik, uwaga, pilne
Stomil Olsztyn bez licencji! Władze klubu mają 5 dni na odwołanie od decyzji

Piłkarze olsztyńskiego Stomilu choć sportowo utrzymali się w pierwszej lidze, to nadal nie mogą być pewni, że w przyszłym sezonie zagrają na zapleczu ekstraklasy. Olsztyński klub...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV