Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sukces chóru Cantabile

Chór Dziewczęcy CANTABILE z Olsztyna pod dyrekcją Agaty Wilińskiej wygrał tegoroczny Ogólnopolski Turniej Chórów Legnica Cantat 44. Zdobył Rubinową Lutnię im. Jerzego Libana i 10 tysięcy złotych.

O zwycięstwo walczyło jeszcze osiem zespołów z całego kraju.

Jesteśmy szczęśliwe, ale i zaskoczone wygraną, bo poziom naszych konkurentów był bardzo wysoki. Moje dziewczyny to wspaniałe chórzystki, ale i kolorowe kobiety. To znakomity konkurs o niezwykle wysokim poziomie artystycznym. – powiedziała po ogłoszeniu werdyktu dyrygentka zespołu Agata Wilińska, która jednocześnie została najlepszym dyrygentem.

Chór CANTABILE działa przy Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie od roku 1990. Utwory kompozytorów różnych epok śpiewa w nim kilkadziesiąt dziewcząt. Koncertują w kraju i zagranicą.

Pod dyrekcja Agaty Wilińskiej CANTABILE został laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali i konkursów chóralnych.

W 2011 roku chór CANTABILE został laureatem Nagrody Prezydenta Olsztyna w Dziedzinie Kultury, w 2012 otrzymała tytuł TALENT ROKU Fundacji Środowisk Twórczych. (kkan/łw)

nagroda dla chóry Cantabile

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider, nagroda, chór
Wojenne tajemnice z okolic Gołdapi, Olecka i Bakałarzewa

Dlaczego czołg umieszczono pod drogą asfaltową na trasie Gołdap-Olecko? Gdzie znajdziemy zapory przeciwpancerne w okolicach Gołdapi?  Wojenne tajemnice z okolic Gołdapi, Olecka i Bakałarzewa odkrywa  Anna Minkiewicz-Zaremba....

Zamknij
RadioOlsztynTV