Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stypendia twórcze marszałka

Jacek Protas – Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego
fot. Sławomir Ostrowski

Uzdolnieni artystycznie mieszkańcy Warmii i Mazur mogą składać wnioski o stypendium marszałka województwa. Będzie można je przeznaczyć na rozwijanie swoich zdolności czy zakup materiałów pomocnych przy dalszej twórczości. Wnioski są przyjmowane do 30 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.

Do tego czasu trzeba złożyć formularz zawierający m.in. opis dorobku artystycznego i wnioskowanego projektu oraz harmonogram pracy – powiedziała Anna Wasilewska, członek Zarządu Warmii i Mazur.  O tym kto dostanie pieniądze zadecyduje kapituła złożona m.in. z dyrektor Departamentu Kultury i Edukacji oraz przedstawicieli stowarzyszeń, związków twórczych oraz organizacji pozarządowych działających w obszarze kultury. Stypendium w wysokości 700 złotych będzie przyznane na pół roku. Po tym czasie trzeba będzie udokumentować na co się je przeznaczyło. Listę stypendystów poznamy po nowym roku.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sztuka, pieniądze
Choć nie ma nazwy, istnieje już 20 lat

"Wspaniały Teatr Bez Nazwy" z Gietrzwałdu świętuje 20-lecie istnienia. Z tej okazji aktorzy-amatorzy przygotowują spektakl na podstawie "Chłopców" Stanisława Grochowiaka. Wiejski teatr tworzą m.in. rolnik, nauczycielka,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV