Stulecie powstania Związku Polaków w Niemczech. W Olsztynie zorganizowano wystawę
Wystawę „Jeszcze Polska tutaj nie zginęła” można już oglądać w hallu Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Przygotował ją Piotr Łach w setną rocznicę powstania Związku Polaków w Niemczech.
Na Warmii i Mazurach, w Olsztynie, losy i historie Polaków zapisały się w sposób szczególny – powiedział Tadeusz Szczyrbak, prezes Rodziny Rodła we Wrocławiu, organizator uroczystości upamiętniających Polaków spod znaku Rodła. Podkreślił, że Olsztyn jest miejscem, w którym Polacy międzywojnia znakomicie działali.
W Olsztynie uroczystości na stulecie Związku Polaków w Niemczech zaplanowano na najbliższą niedzielę. O 11, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się msza święta, po niej zaplanowano spotkanie w urzędzie wojewódzkim.
Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: K. Ośko