Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Student medycyny dostanie stypendium, jeśli podejmie pracę w Iławie

Studenci medycyny mogą dostać pieniądze od Powiatowego Szpitala w Iławie – zdecydował zarząd powiatu. Po skończeniu studiów muszą jednak pracować w placówce – inaczej będą musieli zwrócić stypendium. Fot. Łukasz Węglewski

Studenci medycyny mogą dostać pieniądze od Powiatowego Szpitala w Iławie – zdecydował zarząd powiatu.

Po skończeniu studiów muszą jednak pracować w placówce – inaczej będą musieli zwrócić stypendium. Pieniądze mają szansę dostać studenci od trzeciego do szóstego roku medycyny. Trzeba jednak spełnić kilka warunków. Przyszli lekarze nie mogą powtarzać roku, brać urlopu dziekańskiego i muszą być mieszkańcami powiatu iławskiego.

Jak mówi starosta iławski, Marek Polański Powiatowy Szpital w Iławie wciąż prowadzi nabór lekarzy specjalistów w kilku dziedzinach. Problemy z rekrutacją mają też lokalne przychodnie i lekarzy jest ciągle za mało.

Obecnie ze stypendium korzysta jeden student, jedna osoba zrezygnowała z pobierania świadczenia, a jeden lekarz, który wziął udział w powiatowym programie, ukończył już studia i obecnie jest zatrudniony w iławskim szpitalu.

Wysokość stypendium to tysiąc złotych i jest wypłacane przez 9 miesięcy roku akademickiego. Nabór wniosków potrwa do najbliższego piątku, 18 września.

 

(kpias/kan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, Iława
Modernizacja może uratować szpital w Kętrzynie

Modernizacja szpitala i rozbudowa o nowe skrzydło zabiegowe może być szansą dla szpitala powiatowego w Kętrzynie. Placówka potrzebuje nowego bloku operacyjnego, bo dotychczasowy za kilka lat...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV