Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Studenci wskażą kierunek rozwoju Warmii i Mazur

Fot. P. Getka

Rozwój turystyczny Warmii i Mazur w rękach studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego? Młodzi ludzie, którzy podjęli studia na kierunku analizy i kreowania trendów, nawiązują współpracę z samorządami, organizacjami i instytucjami w regionie.

Wykorzystując zdobytą na studiach wiedzę, chcą wskazywać rozwiązania, które będą odpowiedzią na aktualne potrzeby. Opiekun studentów prof. Andrzej Kucner wyjaśnił, że chodzi o propozycje rozwiązań, które uatrakcyjnią wskazane miejsca. Pomysły są tworzone z perspektywy turysty, a nie np. muzealników, którzy mają swój pomysł na wprowadzania zmian.

00:00 / 00:00

Obecnie studenci pracują nad Wilczym Szańcem. Nadleśniczy Nadleśnictwa Srokowo Zenon Piotrowicz jest otwarty na ich pomysły. Jak przyznał, od kiedy Lasy Państwowe zarządzają obiektem cały czas szukane są nowe pomysły, które podniosą atrakcyjność tego miejsca. Wszelkie opinie, szczególnie młodych ludzi, są dla nas bardzo pomocne.

00:00 / 00:00

Wcześniej studenci pracowali m.in. nad poprawą atrakcyjności Fromborka i Arboretum w Kudypach.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, turystyka, Analiza i kreowanie trendów
UWM rozpoczyna naukową współpracę z PKP. Podpisano historyczną umowę

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie podpisał umowę z PKP S.A. i PKP Informatyka. Współpraca będzie obejmowała przede wszystkim organizację praktyk studenckich, prowadzenie programów badawczo-rozwojowych i edukacyjnych we...

Zamknij
RadioOlsztynTV