Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Studenci odmrażają kulturę. Zobacz, co przygotowali

Fot. Akademicki Teatr kloszArt (Facebook)

Po okresie zamrożenia budzi się kultura studencka. Robi to z przytupem i piosenką na ustach.

W Centrum Konferencyjnym w Olsztynie zespół Uniwersyteckiego Teatru Muzycznego po raz pierwszy pokaże dziś musical „Smurfowisko, czyli Gargamel złapany”. Libretto napisał Ernest Bryll, a muzykę skomponowali: Ryszard Poznakowski i Wojciech Trzciński.

Losy premiery skomplikowała pandemia koronawirusa, bo artyści gotowi byli do spotkania z publicznością już rok temu – mówi założyciel i jednocześnie odtwórca roli Gargamela dr hab. Grzegorz Lewandowski z Instytutu Muzyki UWM.

Ostatnie tygodnie były bardzo pracowite. Zespół chłonie teatr. Cieszy mnie również fakt, że ludzie przychodzą i są pracowici. Dla dzieci gra się trudniej, wymaga to tez kondycji fizycznej. Nie jest to łatwy spektakl.

00:00 / 00:00

Premiera Smerfowiska odbędzie się o godzinie 19.00 w Centrum Konferencyjnym na terenie olsztyńskiego kampusu.

Natomiast Studencki Teatr Kloszart zachęca do spróbowania swoich sił w improwizacji teatralnej – mówi Karolina Obrębska.

 Nie wiesz kim będziesz, co będziesz grać, tylko idziesz na żywioł. Tworzą się sceny teatralne w danym momencie. Musisz podchwytywać kwestie i propozycje od twoich partnerów na scenie.

00:00 / 00:00

To propozycja dla wszystkich niezależnie od wieku. Trzeba przyjść do siedziby teatru przy ul. Kurta Obitza w Olsztynie 10 i 11 czerwca między 16.30 a 18.00.

Autor: M. Sadowska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, UWM, studenci
Kortowiada inna niż zwykle. Już dziś koncerty na żywo i online

Już dziś wielkie święto studentów, czyli Kortowiada 2021. Dzięki poluzowaniu obostrzeń część studentów będzie mogła bawić się na koncertach, a fani juwenaliów będą mogli oglądać koncerty w...

Zamknij
RadioOlsztynTV