Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Studenci medycyny poszerzają wiedzę na temat onkologii

Fot. Kinga Grabowska

Diagnostyka i wczesne wykrywanie choroby są podstawą skutecznego leczenia w onkologii. Swoją wiedzę na ten temat poszerzają dziś w Olsztynie studenci medycyny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Szkolenie ma wymiar ogólnokrajowy, dzięki wykorzystaniu narzędzi teleinformatycznych konferencja jest transmitowana do kilkunastu ośrodków akademickich – o czym mówi doktor nauk medycznych Monika Rucińska – szef katedry onkologii na UWM.

00:00 / 00:00

Radosław Środa – przewodniczący koła studenckiego przy katedrze onkologii – podkreśla wagę wydarzenia i mówi, że dzięki takim wydarzeniom można poznać najnowsze trendy i możliwości leczenia chorób onkologicznych.

00:00 / 00:00

Po zakończeniu wideokonferencji w każdym ośrodku akademickim odbędą się warsztaty tematyczne. W Olsztynie zaplanowano spotkanie z psychologiem na temat komunikacji lekarz- pacjent i drugie z przedstawicielami fundacji Onkologia 20-25.

Fot. Kinga Grabowska

Autor: K.Grabowska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, onkologia, studenci
Licealiści z Przemyśla zwycięzcami Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

 Magdalena Konopka i Klaudiusz Misiak z I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu wygrali II Olimpiadę Wiedzy o Rodzinie. Ogólnopolski finał olimpiady odbył się na Wydziale Teologii Uniwersytetu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV