Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stu pięćdziesięciu terytorialsów szkoliło się w Morągu. Trenowali m.in opiekę nad rannymi i ewakuację poszkodowanych z pola walki

Fot. fotolia.com

W Morągu szkolą się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. 150 terytorialsów różnych specjalności będzie trenowało w kilku grupach: strzelców wyborowych, snajperów, saperów, medycznej, radiotelefonicznej, obsługi moździerzy, dowódczej oraz logistycznej.

Żołnierze będą się szkolili m.in. z ewakuacji rannego z pola walki i taktyczno-bojowej opieki nad poszkodowanym czy nawigacji śródlądowej. Szkolenie specjalisty to drugi etap w trzyletnim systemie szkoleniowym żołnierzy Obrony Terytorialnej, który ma ich przygotować do pełnienia przydzielonej funkcji w sekcji, plutonie lub kompanii.

W Wojskach Obrony Terytorialnej służy już ponad 20 tysięcy żołnierzy, w tym ponad 3 tysiące żołnierzy zawodowych, a 17 tysięcy żołnierzy pełniących Terytorialną Służbę Wojskową. Na Warmii i Mazurach jest już ponad 2 tysiące terytorialsów.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żołnierze, ćwiczenia
Polscy żołnierze wrócili z misji NATO. Trzon kontyngentu stanowili wojskowi z Giżycka

Z Łotwy wrócili żołnierze IV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego będącego częścią Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Zostali powitani na placu apelowym 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV