Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Strzelają, rzucają granatami i testują swoją sprawność. Uczniowie klas mundurowych z całego regionu rywalizują w spartakiadzie

Fot. D.Grzymska

Wystrzałem armatnim rozpoczęła się I Otwarta Wojewódzka Spartakiada Klas Mundurowych. Do rywalizacji stanęło szesnaście szkół z Warmii i Mazur.

Szesnaście 5-osobowych zespołów ze szkół regionu rywalizuje na olsztyńskiej strzelnicy w konkurencjach: strzelania, rzutu granatem czy ćwiczeniach sprawnościowych.

Pomysł spartakiady powstał podczas spotkania komendanta policji w Olsztynie inspektora Piotra Zabuskiego z dowódcą 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Terytorialnej płk Mirosławem Brysiem. Jak podkreślali, główną ideą spartakiady jest integracja środowisk mundurowych z młodzieżą która w przyszłości zasili szeregi wojska, policji, czy pograniczników.

Spartakiadę współorganizują: Miejska Komenda Policji w Olsztynie, 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Terytorialna, Strzelecki Klub Sportowy z Kwidzynia. Strzelnicę udostępnił zarząd okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zawody, strzelanie, strzelnica, rywalizacja, spartakiada, klasa mundurowa
Ćwiczenia wojskowe w Orzyszu. Obowiązuje zakaz wchodzenia na teren poligonu

Zabronione jest wejście na teren Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz. Trwają tam ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej. W ćwiczeniach wykorzystywana jest nie tylko ostra amunicja,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV