Stróże prawa obchodzili swoje święto
W Olsztynie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji połączone z 90. jubileuszem powołania kobiet w szeregi tej organizacji.
Niemal 1000 policjantów z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymało awanse na wyższe stanowiska, dwoje odznaczono złotymi, a kilkunastu srebrnymi i brązowymi krzyżami zasługi.
Grupa ponad 20 funkcjonariuszy została także uhonorowana Odznakami Zasłużonego Policjanta, które odebrali odebrali podinspektor Jolanta Łukasiak z wydziału prewencji komendy wojewódzkiej oraz inspektor Tadeusz Boszko, dowódca oddziału prewencji w Olsztynie.
Ponadto prawie tysiąc policjantów z Warmii i Mazur otrzymało dzisiaj awanse.
Warmińsko-mazurscy policjanci mogą pochwalić się wieloma dokonaniami, wśród których na uwagę zwraca 70-procentowa wykrywalności sprawców przestępstw, szczególnie rozbojów, pobić i kradzieży, 30 kilogramów odebranych narkotyków, a także mniejsza liczba odnotowanych wypadków na drogach. Dane te dotyczą ostatnich 6 miesięcy.
Uroczystości przyglądał się także Marek Lewiński – posłuchaj
Dzisiaj świętują także policjantki, których w województwie warmińsko-mazurskim służy ponad 500. Kolejnych 600 kobiet to pracownice cywilne.
(mlew/łw)











![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


















