DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Strażak z Olsztyna mistrzem świata w triathlonie!

Strażak z Olsztyna został mistrzem świata w Triatlonie. Zawody rozgrywane były w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Zabi.

Młodszy aspirant Maciej Wiśniewski, który na co dzień pełni służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Komendzie Miejskiej PSP w Olsztynie, wygrał w kategorii wiekowej od 20 do 24 lat. Na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km na rowerze i 10 km biegu) ustanowił swój rekord życiowy z czasem 1:58:51.

Jak powiedział Radiu Olsztyn, ranga zawodów motywowała go w walce o zwycięstwo.

Były to moje pierwsze mistrzostwa świata. To było duże wyróżnienie i chciałem dowieść, że nie jechałem tam na wakacje i nie wziąłem się tam z przypadku

00:00 / 00:00

Dużym wyzwaniem była dla niego nagła zmiana pogody, bo w naszym kraju temperatura waha się wokół zera, a w Abu Zabi, gdzie były rozgrywane zawody jest 30 stopni.

Trzeba było sporo czasu poświęcić na aklimatyzację, ale organizm dobrze zareagował i też jestem z tego zadowolony.

Maciej Wiśniewski w kategorii open zajął w Abu Zabi 7. miejsce. W planach ma starty w Iron Manie czyli na dłuższych dystansach.

Autor: W. Chromy
Redakcja: K. Ośko