Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Strażacy z regionu interweniowali 190 razy. Ewakuowano trzy obozy harcerskie

Fot. PAP / Roman Zawistowski

Strażacy interweniowali prawie 750 razy w związku z silnym wiatrem i ulewnym deszczem. Najwięcej zgłoszeń było na Podlasiu – blisko 300 i w województwie warmińsko-mazurskim – około 190.

Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej brygadier Karol Kierzkowski powiedział, że najczęściej usuwano wiatrołomy z ulic, samochodów i dachów. Ewakuowano też kilka obozowisk.

Mieliśmy prewencyjne ewakuacje obozów, trzy w województwie warmińsko-mazurskim, jedną w mazowieckim. Strażacy poinformowali komendantów tych obozów o nadchodzących burzach i ostrzeżeniach meteorologicznych. Harcerze przenieśli się w bezpieczne miejsca, aby przeczekać burze. Nikomu nic się nie stało

– powiedział Karol Kierzkowski.

Na północnym wschodzie obowiązują ostrzeżenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Najtrudniejsza sytuacja jest w powiatach gołdapskim, oleckim i ełckim w województwie warmińsko-mazurskim. Tam miejscami suma opadów do południa może wynieść 120 litrów wody na metr kwadratowy.

Autor: L. Tekielski / IAR
Redakcja: K. Ośko

Więcej w straż pożarna
Silny wiatr w regionie. Strażacy interweniowali ponad 50 razy

Warmińsko-mazurscy strażacy od rana wyjeżdżali ponad 50 razy. Zajmowali się głównie usuwaniem z dróg powalonych przez wiatr drzew czy połamanych konarów. Najwięcej interwencji zanotowano na wschodzie...

Zamknij
RadioOlsztynTV