Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Strażacy z Bartąga rzucają wyzwanie. Do akcja #BadzWidocznyChallenge dołączają kolejne jednostki

Fot. FB OSP Bartąg

#BadzWidocznyChallenge – to akcja mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych po zmroku. Zapoczątkowali ją strażacy ochotnicy z Bartąga, umieszczając odblaskowe opaski i zawieszki na słupkach znaków drogowych przy przejściach dla pieszych – dla każdego chętnego.

Pierwsza tura odblasków rozeszła się błyskawicznie, a promująca ją strona zaczęła osiągać rekordy odsłon. Do akcji włączyły się kolejne jednostki OSP z powiatu olsztyńskiego. Wsparło ją też olsztyńskie starostwo.

Cieszę się, że tego typu działania wzbudzają tak wielkie zainteresowanie. Należy pamiętać, że nawet tak mała rzecz jak opaska może uratować komuś życie

– powiedział Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Oprócz powiatowego Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa w Olsztynie, które już przekazało strażakom kilkaset odblasków, akcję wspiera też Powiatowa Służba Drogowa. Włączyły się w nią również inne służby mundurowe i organizacje spoza Warmii i Mazur, m.in. Straż Miejska w Zduńskiej Woli, Nadleśnictwo Garwolin czy Nadleśnictwo Celestynów.

Fot. FB OSP Bartąg

Fot. FB OSP Bartąg

 

Autor: A. Pałys/Karp
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strażacy, Akcja, bartag, odblask, Andrzej Abako
Specjalistyczny sprzęt i odzież trafiły do strażaków-ochotników z gminy Ełk

Nowy sprzęt trafi do dwóch jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Ełk. Jego zakup był możliwy dzięki dotacji z Funduszu Sprawiedliwości, który funkcjonuje przy Ministerstwie Sprawiedliwości....

Zamknij
RadioOlsztynTV