Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Strażacy świętowali 30-lecie powołania formacji

Fot. J. Sulecki

W tym roku straż pożarna obchodzi 30-lecie powołania swojej formacji. Z tej okazji w Elblągu można było oglądać wystawę fotografii przedstawiających pracę funkcjonariuszy.

Podczas uroczystego zamknięcia wystawy, komendant PSP w Elblągu mł. bryg. Łukasz Kochan zauważył, że praca strażaka wymaga wielu poświęceń oraz samokształcenia.

W Polsce zawód strażaka ma bardzo wiekową tradycję. Niezmiennie cieszy się on powszechnym szacunkiem, który to szacunek i zaufanie do naszej formacji budowało wiele pokoleń strażaków. Zawód, który wykonujemy to rodzaj misji i prawdziwe życiowe powołanie. Nasza służba wymaga od nas specjalnych predyspozycji, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Ważna jest także wciąż pogłębiana wiedza.

00:00 / 00:00

Państwowa Straż Pożarna została powołana 1 lipca 1992 roku. W rejonie Elbląga funkcjonują trzy jednostki ratowniczo-gaśnicze oraz jedna komenda miejska Państwowej Straży Pożarnej.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, uroczystości
Ciało w stawie pod Iławą. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tragedii

Ciało 45-letniego mężczyzny wyłowiono ze zbiornika wodnego w Dobrzykach w gminie Zalewo. Oficer dyżurny iławskiej policji dostał informację, że w stawie w Dobrzykach prawdopodobnie pływa człowiek....

Zamknij
RadioOlsztynTV