Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Strażacy otrzymali specjalistyczny sprzęt

Pięć kolejnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z regionu włączono do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Oznacza to nie tylko dodatkowy zastrzyk pieniędzy dla jednostki na sprzęt, ale także dodatkowe zobowiązania – wyjaśnia rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Pardo.

00:00 / 00:00

Fot. Izabela Malewska

Na Warmii i Mazurach w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego działa obecnie 177 jednostek OSP, w tym nowo przyjęte Jędrychowo w powiecie braniewskim, Kamionki w powiecie giżyckim, Szestno w powiecie mrągowskim oraz Waplewo i Radostowo w powiecie olsztyńskim.

Podczas uroczystości przekazano także samochody pożarnicze i kwatermistrzowskie dziesięciu komendom w regionie. Jedną z nich jest komenda powiatowa w Bartoszycach – mówi jej komendant brygady Andrzej Harhaj.

00:00 / 00:00

Sprzęt odebrali m.in. strażacy z OSP w Waplewie.

00:00 / 00:00

Fot. Izabela Malewska

Samochody trafiły także do strażaków w Iławie, Kętrzynie, Lidzbarku, Olecku, Olsztynie, Szczytnie, Węgorzewie i Działdowie.

Nowe hangary
Warmińsko-mazurscy strażacy mają także już hangary Krajowej Bazy Sprzętu Specjalistycznego. W pawilonach przy ulicy Zientary Malewskiej w Olsztynie przechowywany będzie sprzęt ratowniczy wykorzystywany do akcji na terenie całego kraju – podkreśla komendant miejski straży pożarnej w Olsztynie bryg. Andrzej Górzyński.

00:00 / 00:00

. Fot. Izabela Malewska

(imal/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, sprzęt
Strażacy otrzymali specjalistyczne opony

Sześć specjalistycznych opon o wartości ponad 54 tysięcy złotych przekazała Straży Pożarnej w Olsztynie fabryka Michelin. Opony zostały już zamontowane na specjalistycznym dźwigu wykorzystywanym w ratownictwie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV