Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Strażacy ochotnicy z gminy Pasłęk otrzymali nowy sprzęt. Jednostki dostały prawie 100 tys. złotych dofinansowania

Fot. Archiwum RO

Prawie sto tysięcy złotych dofinansowania otrzymały Ochotnicze Straże Pożarne z gminy Pasłęk. Środki pochodzące z Funduszu Sprawiedliwości strażacy przeznaczyli na zakup długo oczekiwanego wyposażenia jednostek.

I tak OSP Zielonka Pasłęcka otrzymała ubrania specjalne, halligan, latarki nahełmowe; OSP w Stegnach halligan, aparaty powietrzne z maską i butlą stalową, sygnalizatory bezruchu, ubrania specjalne oraz buty strażackie; OSP Marianka ubrania specjalne i buty strażackie; a OSP w Aniołowie otrzymało motopompę pływającą Niagara-2 oraz ubrania specjalne.

Ponadto w tym roku Rada Miejska Pasłęka przeznaczyła 120 tysięcy złotych na zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP w Stegnach. W gminie Pasłęk działa siedem Ochotniczych Straży Pożarnych. Jedna z nich – OSP Zielonka Pasłęcka należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, OSP, dofinansowanie, sprzęt
Szybsza diagnostyka w ełckim Szpitalu Wojskowym. Do placówki trafił nowoczesny sprzęt

Poszerzoną i szybszą diagnostykę oferuje laboratorium Szpitala Wojskowego w Ełku. Wszystko za sprawą nowoczesnego sprzętu, który trafił do placówki. Nowy sprzęt to najwyższej klasy aparatura do...

Zamknij
RadioOlsztynTV