Strażacy dostali od starosty detektory tlenku węgla
10 detektorów tlenku węgla dla 10 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie olsztyńskim.
Urządzenia otrzymały komendy w Praslitach, Bredynkach, Kieźlinach, Radostowie, Kolnie, Pluskach, Świątkach, Nagladach, Ramsowie i Waplewie.
O ich zakupie zdecydowały Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej i Starostwo Powiatowe w Olsztynie. Detektory poprawią nie tylko bezpieczeństwo pracy strażaków ale będą służyć także mieszkańcom – powiedział Mirosław Pampuch, straosta olsztyński:
Ochotnicze Straże Pożarne pracują w rejonach, gdzie większość mieszkańców korzysta z tradycyjnych urządzeń grzewczych. Wtedy właśnie dochodzi najczęściej do zatruć czadem – przyznaje Mirosław Szostek, prezes OSP w Waplewie:
W przyszłym roku straż pożarna kupi urządzenie do kalibrowania detektorów, czyli kontroli sprawności detektorów, dzięki czemu ich serwisowanie będzie bezpłatne. (D. Grzym/as)
























![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)





