Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Straż Miejska walczy z mieszkańcami zaśmiecającymi Elbląg. Pomoże w tym specjalna fotokomórka

Fot. Straż Miejska

Elbląska Straż Miejska nadal walczy z mieszkańcami zaśmiecającymi miasto. Chodzi już nie tylko o dzikie wysypiska, ale też o pozostawianie domowych odpadów w przestrzeni publicznej. Są liczne skargi w tej sprawie, a potwierdzają patrole straży miejskiej.

Elblążanie coraz częściej zgłaszają zaśmiecanie miasta przez innych. Dzieje się tak mimo tego, że każdy mieszkaniec musi płacić za wywóz i utylizację swoich odpadów. Jest też system odbierania przez miasto niepotrzebnych rzeczy o dużych rozmiarach, można też samemu dostarczać je do Zakładu Utylizacji.

Dlaczego zatem część elblążan podrzuca na peryferie stare meble czy odpady budowlane? Trudno to racjonalnie wytłumaczyć. Straż Miejska teraz będzie korzystać z fotopułapek, które pomogą namierzyć osoby łamiące przepisy. Straż miejska przypomina, że ma prawo sprawdzać i prosić mieszkańców o pokazanie umów na wywóz śmieci. Dotyczy to też działkowców, którzy także muszą w swoich ogrodach mieć pojemniki na odpady.

Karą za łamanie prawa może być mandat do 500 zł lub grzywna do 5 tysięcy zł.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. Straż Miejska

Fot. Straż Miejska

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, śmieci, mandat, straż miejska, śmieciarze
Przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h i nie przyjął mandatu. Jest decyzja w sprawie 32-latka

Sąd Rejonowy w Elblągu wydał wyrok w sprawie kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h. 32-latek był kontrolowany pod koniec kwietnia w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV