Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Straż graniczna podsumowała rok. Prawie 4 miliony osób przekroczyły polsko-rosyjską granicę

Prawie 4 miliony osób przekroczyły w ubiegłym roku polsko–rosyjską granicę – wynika z danych Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Odprawiono 2,3 miliona Rosjan i niemal 1,5 miliona Polaków.

46 osób podczas kontroli pokazało fałszywe dokumenty. Najczęściej były to podrobione stemple kontroli granicznej i polisy OC.

Wartość przemycanych towarów oszacowano z kolei na prawie 24,5 miliona złotych. Największym zainteresowaniem oszustów cieszyły się papierosy. Pogranicznicy udaremnili przemyt wartości ponad 13 milionów złotych,  w porównaniu do ubiegłego roku to wzrost o 133 procent.

Próbowano przewieźć  także 56 kradzionych samochodów za niemal 3 miliony złotych. Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali też m.in. narkotyki, alkohol i paliwa o wartości około 2 milionów złotych.

W ubiegłym roku na przejściu granicznym w Gronowie zamontowano nowoczesny rentgen, który pomaga wykryć przemycane towary.  Planowana jest też również budowa dużego skanera na przejściu kolejowym w Braniewie.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, granica, Rosjanie
Zarabiali pieniądze na nielegalnym przerzucie cudzoziemców z Tadżykistanu. Przeszmuglowali ponad 120 osób

Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynął akt oskarżenia przeciwko dwóm Polakom i obywatelowi Ukrainy, którzy zajmowali się nielegalnym przerzutem cudzoziemców z Tadżykistanu do Polski. Śledztwo prowadzili...

Zamknij
RadioOlsztynTV