Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Straż graniczna podaje: ruch na przejściach polsko-rosyjskich odbywa się płynnie

Ruch na przejściach granicznych z Obwodem Kaliningradzkim w Bezledach i Grzechotkach odbywa się płynnie. Samochody odprawiane są na bieżąco.

W ciągu ostatniej doby przekraczali granice głównie kierowcy samochodów ciężarowych – mówi kapitan Straży Granicznej Mirosława Aleksandrowicz – oficer prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej:

Odprawiono do Polski 122 samochody ciężarowe, a do Rosji odprawiono 61 pojazdów ciężarowych. Ruch towarowy odbywa się na bieżąco, zarówno do Polski jak i do Rosji. Pamiętajmy, że osoba, która się stawi do odprawy na kierunku przyjazdowym do Polski, na przykład pieszo lub samochodem, ma obowiązek podać funkcjonariuszowi Straży Granicznej w trakcie odprawy miejsce pobytu do odbycia 14-dniowej kwarantanny oraz numer telefonu kontaktowego.

Przypomnijmy, przywrócone kontrole na przejściach granicznych obowiązują do 13 kwietnia. Ten termin może jednak ulec zmianie.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, Grzechotki, Bezledy, straż graniczna, przejście graniczne, Mirosława Aleksandrowicz
Szef MSWiA: Przedłużenie zamknięcia granic do 13 kwietnia. Policjanci zapowiadają większe restrykcje w związku z nowymi przepisami

Przedłużenie zamknięcia granic do 13 kwietnia oraz wprowadzenie kwarantanny dla Polaków pracujących po drugiej stronie granicy po jej przekroczeniu - to nowe środki bezpieczeństwa w związku...

Zamknij
RadioOlsztynTV