Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Strategia rozwoju Olsztyna. Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Fot. K. Ośko

Jeden na Jednego – czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli radni Rady Miasta Olsztyna:

  • Tomasz Głażewski – klub radnych Koalicja Obywatelska
  • Radosław Nojman – klub Prawo i Sprawiedliwość

Temat 1

W środę 18 maja zaczął się II etap konsultacji strategii rozwoju Olsztyna – Olsztyn 2030+. Zgodnie z zapowiedziami ratusza, jest w nim sporo o sprawach społecznych – takich jak rozwój edukacji, rozwój kultury, także kultury poza centrum miasta. Poruszany jest także temat ekologii, dbania o seniorów i komunikacji publicznej. Dużo mniej natomiast mówi się o inwestycjach.

Temat 2

W strategii pojawia się koncepcja miasta 15-minutowego – czyli takiego planowania zabudowy, by z domu do istotnych miejsc, np. sklepów, przychodni czy przedszkola, było niedaleko. Czy to jest realne?

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Tomasz Głażewski, Radosław Nojman
Granica z rosyjskim obwodem kaliningradzkim, przekop Mierzei Wiślanej i katastrofa smoleńska. Słuchaj audycji My, Wy, Oni

O zamknięciu granicy z Rosją, otwarciu kanały żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną i rocznicy katastrofy smoleńskiej rozmawiali goście audycji publicystycznej My, Wy, Oni. Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego byli:...

Zamknij
RadioOlsztynTV