Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stracili towar, który nielegalnie próbowali wwieźć do Polski

fot. Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Obywatel Federacji Rosyjskiej próbował przejechać przez przejście w Grzechotkach przewożąc niezgłoszone 73 tys. złotych oraz 6 telefonów komórkowych. Za brak zgłoszenia pieniędzy zapłacił mandat w wysokości 4 tys. złotych, niezgłoszone telefony stracił.

Podróżny został poddany szczegółowej kontroli przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej oraz Straży Granicznej w ostatni piątek 31 marca. Najpierw mundurowi znaleźli w jego Ładzie 6 nowych, zapakowanych telefonów oraz 30 tys. złotych. Znajdowały się one w różnych miejscach samochodu oraz w bagażu podręcznym. W tej sytuacji przeszukano też ubranie Rosjanina i w kieszeniach spodni i kamizelki wykryto kolejne 43 tys. złotych.

Jako, że telefony były nowe i w liczbie wskazującej na handlowy charakter wwozu, powinny zostać zgłoszone funkcjonariuszom celno-skarbowym. Mężczyzna tego nie zrobił, w związku z czym, je stracił. Natomiast w sprawie przewozu większej ilości gotówki przepisy mówią, iż każda osoba wjeżdżająca na teren Unii Europejskiej lub go opuszczająca, mająca przy sobie pieniądze w wysokości ponad 10 000 Euro (bądź równowartość tej kwoty) ma obowiązek zgłoszenia tego faktu Służbie Celno-Skarbowej. Tego wymogu podróżny także nie dopełnił i za to zapłacił mandat.

(ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, Grzechotki, Rosja, przejście graniczne
Drżyjcie przemytnicy! Na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Gronowie rozpoczął się montaż rentgenowskiego skanera

Na przejściu w Gronowie ruszają prace budowlane związane z najnowszą inwestycją, czyli nowoczesnym skanerem rentgenowskim. - Takiego urządzenia na granicy z Obwodem Kaliningradzkim jeszcze nie było...

Zamknij
RadioOlsztynTV