Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stopnie alarmowe na terenie całej Polski do końca sierpnia

Drugi stopień alarmowy BRAVO oraz trzeci stopień alarmowy CHARLIE-CRP na terytorium całego kraju będą obowiązywały do końca sierpnia.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające do 31 sierpnia 2022 r. do godz. 23:59, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO. Stopnie alarmowe obowiązują na terytorium całego kraju. Są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania.

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. CHARLIE–CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu.

Stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności.

Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w premier
Premier Mateusz Morawiecki: państwo musi interweniować w trudnych czasach

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Działdowa. Podczas spotkania przekonywał, że w trudnych czasach państwo ma obowiązek interweniować i poszukiwać rozwiązań. Premier odwiedził także teren byłego...

Zamknij
RadioOlsztynTV