Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stop powodzi. W regionie trwają konsultacje społeczne z mieszkańcami. W planach jest kilka inwestycji

Fot. Ł. Węglewski

Jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom w sytuacji zagrożenia powodzią i jakie inwestycje powinny być prowadzone w pierwszej kolejności?

Konsultacje społeczne pomogą odpowiedzieć na te i inne pytania. Dotyczą projektu aktualizowanych planów zarządzania ryzykiem powodziowym i są prowadzone przez Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”. Spotkania z racji zagrożenia epidemicznego odbywają się online, ale zainteresowanie jest bardzo duże. Do tej pory wzięło w nich udział około 1200 osób, a to dopiero półmetek, zaplanowanych na pół roku konsultacji.

Konsultacje w Olsztynie były czternastym spotkaniem i dotyczyły regionu wodnego Łyny i Węgorapy, który należy do obszaru dorzecza Pregoły, leżącego w większości w rosyjskim obwodzie kaliningradzkim – mówił Mirosław Markowski, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

00:00 / 00:00

Na tym terenie zaplanowano 9 działań technicznych i 3 nietechniczne. Najważniejszym z nich jest budowa zbiornika retencyjnego na rzece Mała Łyna w gminie Dobre Miasto. Inwestycja ta pochłonie 9 milionów 300 tysięcy złotych. Ważne jest także umocnienie skarpy rzeki Łyny w pasie granicznym na terenie gminy Sępopol.

Spotkania będą odbywały się do czerwca tego roku. Informacje o konsultacjach oraz projekty dokumentów są dostępne na stronie www.stoppowodzi.pl

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tragiczny wypadek na terenie żwirowni w Kronowie. Nie żyje jeden z pracowników

Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi postępowanie wyjaśniające okoliczności śmiertelnego wypadku przy pracy w żwirowni w Kronowie w powiecie olsztyńskim. Zginął 35-letni kierowca ciężarówki - informuje prokurator...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV