JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Stomil zagrał na szóstkę, remis Olimpii w Lublinie

Stomil Olsztyn wygrał z Zagłębiem II Lubin 6:2 (24 lipca 2022 r.). Fot. stomil.olsztyn.pl (Łukasz Kozłowski)

W 2. kolejce piłkarskiej II ligi Stomil Olsztyn rozgromił przed własną publicznością rezerwy Zagłębia Lubin 6:2. Pierwszy punkt w nowym sezonie zdobyła elbląska Olimpia po remisie w Lublinie z Motorem 1:1.

Goście wyszli na prowadzenie w 35 min. Z prawej strony piłkę dośrodkował w pole karne Adam Ratajczyk, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Cheikhou Dieng i głową wpakował piłkę do siatki. W 43 min wyrównał Filip Wójcik. Dla pochodzącego z Mrągowa piłkarza było to premierowe trafienie w barwach “Dumy Warmii”.

Stomil rozpoczął drugą połowę od mocnego uderzenia. W ciągu trzech minut wywalczył dwa rzuty karne, które na gole zamienili – Piotr Kurbiel (52 min) i Jakub Teclaw (56 min).

W 62 min bramkarz Zagłębia Szymon Weirauch popełnił błąd i minął się z piłką, a do pustej bramki trafił Kurbiel. Natomiast w 70 min piłkę źle wypiąstkował Jakub Mądrzyk i drugą bramkę dla gości zdobył Barłomiej Kłudka. Pięć minut później Stomil dał odpowiedź. Trzeci rzut karny wykorzystał Karol Żwir. W tej sytuacji drugą żółtą kartkę obejrzał Filip Kocaba i goście mecz kończyli w dziesiątkę. Bramkę na 6:2 strzelił Karol Żwir, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Filipa Wójcika.

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn rozegra na wyjeździe z Polonią Warszawa. Mecz odbędzie się 1 sierpnia w poniedziałek.

Stomil Olsztyn – Zagłębie II Lubin 6:2 (1:1)
0:1 – Cheikhou Dieng (35′), 1:1 – Filip Wójcik (43′), 2:1 – Piotr Kurbiel (53′ – karny), 3:1 – Jakub Tecław (56′ – karny), 4:1 – Piotr Kurbiel (62′), 4:2 – Bartłomiej Kłudka (70′), 5:2 – Karol Żwir (75′ – karny), 6:2 – Karol Żwir (87′)
Stomil Olsztyn: Jakub Mądrzyk – Filip Wójcik, Szymon Dowgiałło (46′ Lukáš Kubáň, Jakub Tecław, Mateusz Jarzynka (46′ Igor Kośmicki), Michał Karlikowski (66′ Marek Niewiadomski) – Karol Żwir, Hubert Krawczun, 15. Shun Shibata (77′ Maciej Spychała), Dawid Kalisz – Piotr Kurbiel (77′ Bartosz Florek)

Spotkanie Dumy Warmii oglądał Maciek Świniarski

00:00 / 00:00

W najskrytszych marzeniach nie spodziewaliśmy się, że ten wynik będzie tak okazały – podkreślił po okazałej wygranej szkoleniowiec Stomilu Olsztyn – Szymon Grabowski.

To były zupełnie różne dwie połowy – przyznał po meczu trener rezerw Zagłębia Lubin – Jarosław Krzyżanowski.

……………………….

Motor wyszedł na prowadzenie w spotkani z Olimpią w 55 min. Końcówka spotkania w wykonaniu obu drużyn była bardzo nerwowa. Mnożyły się faule i błędy. W 84 min Motor mógł podwyższyć na 2:0, ale zawodnik z Erytrei – Ezana Kashay – przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem elbląskim. Nie wykorzystane sytuację zazwyczaj się mszczą i nie inaczej było i tym razem. W 90 min spotkania, po akcji dwóch zmienników, Bartłomiej Danowski dośrodkował w pole karne, a tam „szczupakiem” Marek Rajch, posłał piłkę do siatki.

Motor Lublin — Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)
1:0 — Żebrakowski (55′), 1:1 — Rajch (90′)
Olimpia: Witan — Piekarski, Sarnowski, Wenger, Jakubczyk, Turzyniecki (59′ Stefaniak), Kuczałek (67′ Danilczyk), Czernis, Famulak (59′ Stasiak), Senkewicz (81′ Danowski), Wojtyra (67′ Rajch)

Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie – uważa trener żółto-biało-niebieskich – Przemysław Gomułka.