Stomil wygrywa trudny mecz na wyjeździe

Stomil Olsztyn – Resovia Rzeszów 4:2 (13 września 2021 r.). Fot. Łukasz Kozłowski

Niespodzianka w Tychach. Stomil pokonał na wyjeździe faworyzowany zespół GKS-u 2:1.

Obie bramki dla drużyny z Olsztyna padły w pierwszej połowie spotkania. Już w 9 minucie meczu na listę strzelców wpisał się Maciej Dampc. Obrońca Stomilu wykorzystał idealne dośrodkowanie w pole karne rywali i mocnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

W 21 minucie prowadzenie podwyższył Łukasz Moneta. Pomocnik Stomilu celnym strzałem wykończył kontrę, którą wyprowadził wspólnie z Patrykiem Mikitą.

Po zmianie stron gospodarze mieli szansę na bramkę kontaktową. W 53 minucie, po faulu Macieja Spychały, sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Wybornej okazji nie wykorzystał pomocnik GKS-u Łukasz Grzeszczyk. Honorową bramkę dla tyszan zdobył w doliczonym czasie gry Gracjan Jaroch.

Mecz zakończył się wygraną Stomilu, co pozwoliło przesunąć się olsztynianom na 16 miejsce w tabeli.

Kolejny mecz podopieczni Adriana Stawskiego zagrają 21 października na własnym boisku z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Tabela Fortuna 1 Liga/FlashScore.pl

Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w Stomil Olsztyn
Powrót do ligowego grania. Trener Stawski: mieliśmy problemy

Po przerwie spowodowanej rozgrywkami reprezentacyjnymi, Stomil Olsztyn wraca do walki o ligowe punkty. W poniedziałek (18 października) w Tychach, biało-niebiescy zmierzą się z miejscowym GKS-em. Przerwa...