DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

Stomil wygrywa mecz pod wodzą nowego trenera

Stomil Olsztyn wygrał wyjazdowe spotkanie z GKS-em Bełchatów 3:2. Był to pierwszy mecz zawodników z Olsztyna pod wodzą nowego trenera Piotra Klepczarka.

Z drużyną Stomilu, po kompromitującej porażce z Sandecją Nowy Sącz (0:5), pożegnał się trener Adam Majewski. Mecz z ostatnią drużyną ligi był doskonałą okazją do poprawienia nastrojów w szatni biało-niebieskich.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla zawodników z Warmii. Już w 8. minucie Japończyk Koki Hinokio wyprowadził gości na prowadzenie. Niespełna 20 minut później było już 2:0 dla Stomilu, a na listę strzelców wpisał się pomocnik Jakub Mysiorski.

W drugiej połowie trener GKS-u zdecydował się na dwie zmiany w składzie. Na boisku znaleźli się Patryk Winsztali i Dawid Flaszka, którzy mieli zwiększyć siłę ofensywną drużyny.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 47. minucie kontaktowego gola dla gospodarzy strzelił Valerijs Sabala. Zmotywowani bełchatowianie doprowadzili do wyrównania w 65. minucie, kiedy po faulu w polu karnym Mariusza Magiery, „jedenastkę” na gola zamienił Damian Hilbrycht.

Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla gospodarzy są tylko kwestią czasu, z kontrą wyszli zawodnicy Stomilu, a celnym strzałem popisał się Sam van Huffel.

Posłuchaj pomeczowej wypowiedzi Piotra Klepczarka

00:00 / 00:00

Mecz zakończył się wygraną Stomilu 3:2, który tym samym przerwał fatalną passę czterech porażek z rzędu.

Redakcja: Ł. Sadlak