JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Stomil wygrał z Podbeskidziem

Pierwszoligowy Stomil Olsztyn wygrał na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jedyną bramkę w meczu strzelił Łukasz Moneta.

Pierwszą groźną sytuację mogli mieć gospodarze, ale podanie na dobieg było zbyt mocne i Kacper Tobiasz zażegnał niebezpieczeństwo. W 9. minucie z kontrą wyszli zawodnicy z Olsztyna. Sobol rozrzucił piłkę na lewą stronę do Karola Żwira, ale skutecznie interweniował obrońca „Górali”. W 30. minucie kolejny raz interweniował Kacper Tobiasz, który wybronił strzał… głową. Pięć minut przed przerwą Joan Roman uderzył sprzed pola karnego, ale na nasze szczęście piłka uderzyła w słupek bramki strzeżonej przez Kacpra Tobiasza. Minutę później Merebashvili zgrywał piłkę w środek pola karnego, ale podanie przeciął Karol Żwir i gospodarze mieli rzut rożny. Z kolei w 44. minucie Stomil miał rzut wolny pod bramką rywala. Po dośrodkowaniu Maciej Spychały piłka wyszła na rzut rożny i był kolejny stały fragment gry. Do przerwy był bezbramkowy remis.

Po przerwie trenerzy obu drużyn nie zdecydowali się na zmiany w swoich zespołach. W 55. minucie po konsultacji VAR z boiska został wyrzucony Rafał Remisz. Pozostałe 30. minut olsztynianie grali w osłabieniu. Jak się później okazało, nie przeszkodziło to im w odniesieniu zwycięstwa. W 60. minucie dobre podanie mógł wykorzystać Biliński, ale akcje wybiciem na rzut rożny przeciął Jonatan Straus. W 70. minucie z dystansu spróbował Żwir, ale piłka przeleciała obok bramki. Minutę później z kontrą wyszli piłkarze Podbeskidzia, ale sytuację sam na sam obronił Kacper Tobiasz. W 74. minucie faulowany w polu karnym był Karol Żwir. Do „jedenastki” podszedł Łukasz Moneta i pewnie umieścił piłkę w siatce. Pięć minut przed końcem z rzutu rożnego dobrze strzelał jeden z zawodników „Górali”, ale ponownie obronił Kacper Tobiasz i piłka wyszła na kolejny rzut rożny, po którym z kontrą wyszedł Łukasz Moneta, ale bezskutecznie. Po chwili kolejną okazję mieli gospodarze. Z daleka strzelał Juan Roman, ale kolejny raz fenomenalnie interweniował Tobiasz, który sparował piłkę na słupek.

Ostatecznie Stomil wygrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0. Obecnie traci trzy punkty do bezpiecznej pozycji w tabeli I ligi.

Autor: stomilolsztyn.com
Redakcja: K. Ośko