Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stomil przegrywa z Lechią i traci piłkarzy

Gra Stomil Olsztyn, fot. stomil.olsztyn.pl

W pierwszym sparingu przed nowym sezonem I ligi Stomil Olsztyn przegrał w Gniewinie z Lechią Gdańsk 1:4.

Olsztynianie prowadzili od 7 minuty po trafieniu Kaźmierowskiego, wyrównał 18 minut później Duda. W drugiej połowie do bramki biało-niebieskich trafiali: Buzała w 52 i 79 minucie oraz Tuszyński w 83 minucie.

Pierwsza połowa nie była zła – uważa trener Zbigniew Kaczmarek, który przyznaje również, że jeden z testowanych zawodników zupełnie się nie sprawdził, ale reszta… ma szansę na kontrakt w Olsztynie.

00:00 / 00:00
(rozmawiał Maciej Świniarski)

……….…………………………………………..

Lechia Gdańsk – Stomil Olsztyn 4:1 (1:1)
0:1 — Kaźmierowski (7′), 1:1 — Duda (25′), 2:1, 3:1 — Buzała (52′, 79′), 4:1 — Tuszyński (82′)
Stomil: I połowa: Skiba — Bucholc, Szymonowicz, Remisz, Dziemidowicz — D. Kun, Jegliński, Paweł Głowacki, Lech, Piotr Głowacki — Kaźmierowski;
II połowa: Leszczyński — Tomkiewicz, Lisiecki, Mroczkowski, Wypniewski — Kolibowski, Michałowski, Łysiak, Łukasik, P. Kun — Żwir.

……………………………………………………

Stomil nadal poszukuje zatem nowych graczy, tymczasem dziś – kolejne odejścia z Olsztyna. Do II-ligowej Warty Poznań musi wrócić z wypożyczenia Paweł Piceluk, z wypożyczenia do Jagiellonii Białystok wraca Andrzej Niewulis.

Z kolei Paweł Kaczmarek ma jutro podpisać kontrakt z drużyną mającą aspiracje awansu do ekstraklasy, a Paweł Baranowski przeniesie się prawdopodobnie do któregoś z zespołów ekstraklasy. (mświn/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mecz, Stomil Olsztyn, Lechia Gdańsk
Biało-niebiescy wracają na murawę

Już w poniedziałek (23.06) piłkarze Stomilu Olsztyn rozpoczną przygotowania do nowego sezonu piłkarskiej pierwszej ligi. Nadal nie wiadomo, w jakim składzie zespół stawi się na pierwszych...

Zamknij
RadioOlsztynTV