JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Stomil przegrał z Koroną Kielce i odpadł z Pucharu Polski

Stomil Olsztyn przegrał w 1/16 Pucharu Polski z Koroną Kielce 1:2. Biało-niebieskim pozostała już tylko rywalizacja w 1 lidze.

Olsztynianie w poprzedniej rundzie wyeliminował Sandecję Nowy Sącz (1:0), a Korona okazała się lepsza dopiero po dogrywce od Wisły Płock (4:3). W miniony weekend Stomil przegrał w lidze 0:1 z Skrą Częstochowa, a Korona wygrała 2:1 z Odrą Opole.

Drużyny grały już ze sobą w obecnym sezonie 1 ligi. W sierpniu kielczanie wygrali przy al. Piłsudskiego 1:0. Podobna różnica była i w dzisiejszym meczu pucharowym.

Bramki dla gospodarzy w pierwszej połowie zdobyli Jacek Podgórski (11. minuta) i Mario Zebić (35. minuta). Kontaktowego gola dla Stomilu w 89. strzelił Hubert Szramka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Korony.

Stomilowi pozostała już wyłącznie rywalizacja w 1 lidze. Kolejny mecz olsztynianie rozegrają na własnym boisku 7 listopada z Zagłębiem Sosnowiec.

Autor: Ł. Sadlak
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Stomil Olsztyn
Czy będzie przełamanie? Stomil Olsztyn zagra w Pucharze Polski

Piłkarze Stomilu Olsztyn jak dotąd fatalnie spisują się w pierwszej lidze. Dlatego w środę bardzo chcieliby przełamać złą passę i zagrać dobry pojedynek w Pucharze Polski....