DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro

Stomil przegrał z Kolejarzem 2:3

Piłkarze Stomilu Olsztyn,

Pomimo, że piłkarze olsztyńskiego Stomilu dwukrotnie prowadzili z Kolejarzem Stróże, to w meczu 23. kolejki I ligi nie zdobyli nawet punktu. Olsztynianie przegrali 2:3.

Ambitnych olsztynian przybiła fatalna dyspozycja sędziującej trójki z Lublina z panem Erwinem Paterkiem na czele. Najpierw, przy stanie 2:1 ewidentnie faulowany przez bramkarza w polu karnym był Paweł Piceluk, ale zamiast jedenastki była… żółta kartka dla olsztyńskiego napastnika. 10 minut później – Piceluk znów zostaje powalony w polu karnym i znów brak reakcji sędziego, a na koniec – wątpliwy brak spalonego przy trzeciej bramce dla gości w 80 minucie.

…………………………………………..

Pomeczowe komentarze – posłuchaj

Trener biało-niebieskich – Zbigniew Kaczmarek –  był rozgoryczony. Po konferencji prasowej razem z dziennikarzami obejrzał jedną ze spornych sytuacji i – faktycznie – żal do sędziów miał słuszny.

(rozmawiał Maciej Świniarski)

Stomil Olsztyn – Kolejarz Stróże 2:3 (1:1)
1:0 – Paweł Piceluk (14′), 1:1 – Marcin Stefanik (38′), 2:1 – Paweł Baranowski (53′), Kamil 2:2 – Kurowski (59′), 2:3 – Kamil Nitkiewicz (80′)
Stomil:
Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Rafał Remisz, Kamil Hempel – Dominik Kun (67′ Łukasz Suchocki), Łukasz Jegliński, Michał Glanowski (74′ Paweł Łukasik), Grzegorz Lech, Paweł Kaczmarek – Paweł Piceluk.
Kolejarz: Marcin Zarychta – Witold Cichy, Krzysztof Markowski, Dawid Szufryn, Kamil Nitkiewicz- Rafał Pietrzak (71′ Adam Giesa), Cheikh Niane (46′ Łukasz Bocian), Marcin Stefanik, Marcin Adamek (57′ Kamil Kurowski), Janusz Wolański – Maciej Kowalczyk.

Komplet wyników 23. kolejki I ligi piłki nożnej w sezonie 2012/2013

Dolcan Ząbki – Bogdanka Łęczna 5:0 (1:0)
Warta Poznań – Olimpia Grudziądz 0:1 (0:1)
Łódzki KS – Cracovia 0:3 (walkower)
Arka Gdynia – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:1 (0:0)
Miedź Legnica – Polonia Bytom 1:0 (0:0)
GKS Tychy – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0)
GKS Katowice – Zawisza Bydgoszcz 1:0 (1:0)
Okocimski KS Brzesko – Flota Świnoujście 2:2 (0:0)

Sytuacja w tabeli
Liderem I ligi piłki nożnej jest Termalica Bruk-Bet Nieciecza (45 pkt., bramki: 39-17). Stomil jest na 15. miejscu (18 pkt., bramki: 25-34).

Więcej w piłka nożna, Stomil
Bezbramkowy remis Olimpii ze Stalą Rzeszów

W Elblągu potwierdziło się przysłowie do trzech razy sztuka, bo dopiero za trzecim podejściem udało się Olimpii rozegrać przekładany mecz z pierwszej kolejki ze Stalą z...