DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Stomil przegrał w Olsztynie z ŁKS-em 0:2

Stomil przegrał z ŁKS-em 0:2. Fot. Łukasz Kozłowski

W 20. kolejce I ligi piłki nożnej Stomil Olsztyn przegrał przed własną publicznością z ŁKS-em Łódź 0:2.

Olsztynianie grali od 24 minuty spotkania w dziesiątkę, po czerwonej kartce którą otrzymał Janusz Bucholc za faul na wychodzącym na wolną pozycję zawodniku ŁKS-u. Udawało się uniknąć straty bramki, przy tym wyprowadzając groźne kontry do 68 minuty. Wtedy do bramki Piotra Skiby po błędzie obrońców Stomilu trafił Brazylijczyk Ricardinho. 6 minut przed końcem meczu na 2:0 dla ŁKS-u podwyższył Hiszpan Pirulo.

Mimo porażki, jestem zadowolony z kilku aspektów – powiedział trener Stomilu – Adam Majewski.

Zdawaliśmy sobie sprawę z kim gramy i sztuka polegała na tym, żeby dobrze wejść w mecz i nam to się udało. Być może gdybyśmy strzelili jedną bramkę, to mielibyśmy szansę na korzystny wynik. Nie mam żadnych pretensji, jestem zbudowany postawą naszej drużyny. Byliśmy bardzo dobrze zorganizowani do przerwy. Walczyliśmy do końca. Dziękuję chłopakom za zaangażowanie i determinację.

00:00 / 00:00

Szkoleniowiec ŁKS-u – Ireneusz Mamrot – przyznał, że zwycięstwo na stadionie przy alei Piłsudskiego w Olsztynie cieszy go podwójnie.

Zespół wyszedł bardzo mocno zmotywowany. Cieszy mnie, że zagraliśmy bez utraty bramki.

Są takie mecze, które trzeba po prostu przepchnąć – podkreśla bramkarz ŁKS-u – Arkadiusz Malarz.

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn rozegra za tydzień w niedzielę. Ponownie na własnym obiekcie zagra z zespołem z Łodzi. Tym razem jednak będzie to Widzew.

…………………….

Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź 0:2 (0:0)
0:1 – Ricardinho (68′), 0:2 – R.Pirulo (84′).
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Janusz Bucholc (24′ CZ), Damian Byrtek, Rafał Remisz – Jurich Carolina, Jonathan Straus (77′ Jakub Mosakowski) – Wojciech Łuczak (68′ Hubert Szramka), Maciej Spychała (58′ Jakub Tecław), Sam Van Huffel (46′ Damian Sierant), Koki Hinokio – Adrian Szczutowski / trener: Adam Majewski
ŁKS Łódź: Arkadiusz Malarz – Kamil Dankowski, Jan Sobociński, Maciej Dąbrowski, Arkadiusz Klimczak – Antonio Dominguez, Mikkael Rygaard (59′ Ricardinho), Pirulo, Maksymilian Rozwandowicz (81′ Jakub Tosik), Piotr Janczukowicz (64′ Piotr Gryszkiewicz) – Łukasz Sekulski / trener: Ireneusz Mamrot.
…………………….

Tabela I ligi piłki nożnej

Źródło: 90minut.pl

Redakcja: Ł.Węglewski

Więcej w piłka nożna, I liga
Olimpia Elbląg powalczy o punkty z Motorem Lublin

Trudne wyjazdowe spotkanie czeka piłkarzy 2-ligowej Olimpii. Podopieczni Jacka Trzeciaka zmierzą się dziś w Lublinie z miejscowym Motorem, z którym przegrali jesienią 1:3. Czy teraz mają...