DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro

Stomil przegrał w Kołobrzegu. Olsztynianie kończyli mecz w dziewiątkę

Dawid Retlewski zagrał od pierwszej minuty w Kołobrzegu. Fot. Łukasz Kozłowski.

To była szesnasta porażka piłkarzy Stomilu Olsztyn w tym sezonie II ligi. Olsztynianie przegrali 0:2 w Kołobrzegu z Kotwicą. Podopieczni Grzegorza Lecha kończyli to spotkanie w dziewiątkę.

Kotwica Kołobrzeg – Stomil Olsztyn 2:0 (0:0)
1:0 – Filip Kozłowski (76)
2:0 – Olaf Nowak (90)

Pierwsza połowa nie przyniosła goli. Początek należał do Stomilu, który miał kilka groźnych sytuacji. Przez całe 45. minut więcej akcji mieli jednak gospodarze.

Kotwica wyszła na prowadzenie w 76. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Kosakiewicz, a do bramki trafił Filip Kozłowski. W doliczonym czasie gry drugiego gola strzelił Olaf Nowak.

Piłkarze Stomilu mecz kończyli w dziewiątkę po tym jak za dwie żółte kartki z boiska musiał zejść Karol Żwir, a potem Filip Wójcik. Tych dwóch piłkarzy nie zobaczymy w dwóch kolejnych spotkaniach.

Dla Stomilu była to szesnasta porażka w tym sezonie. Olsztynianie nadal zajmują przedostatnie miejsce ligowej tabeli. Kolejny mecz Stomil Olsztyn zagra u siebie z Olimpią Grudziądz. Spotkanie zaplanowano w niedzielę 12 maja na godzinę 14.30.

O swoich pomeczowych wrażeniach opowiedzieli szkoleniowcy obu drużyn – Grzegorz Lech ze Stomilu i Ryszard Tarasiewicz z Kotwicy.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za stomil.olsztyn.pl/M. Świniarski

Więcej w piłka nożna, mecz, Stomil Olsztyn, przegrana
Ciężki wyjazd piłkarzy Stomilu. W piątek zagrają w Kołobrzegu

Kolejny mecz "o wszystko" czeka piłkarzy Stomilu Olsztyn w II lidze. W piątek o godzinie 19 biało-niebiescy zmierzą się w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą, która zajmuje...