DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Stomil Olsztyn wywozi punkt z Jastrzębia

Piłkarze olsztyńskiego Stomilu zremisowali spotkanie 10. kolejki eWinner 2. Ligi z GKS Jastrzębie 1:1. Bramkę dla drużyny gości zdobył z rzutu karnego Daniel Stanclik, a dla biało-niebieskich Karol Żwir.

Z powodu urazów w meczu z GKS-em nie mogli zagrać Dawid Kalisz, Bartosz Waleńcik i Igor Kośmicki, a zawieszony za kartki był Sebastian Szypulski. W obliczu czterech absencji trener Szymon Grabowski musiał dokonać modyfikacji w podstawowym składzie, dzięki którym od pierwszej minuty zagrali Mateusz Maćkowiak oraz Filip Szabaciuk.

W 10. minucie w polu karnym faulował Karol Żwir i sędzia podyktował rzut karny dla GKS-u. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Daniel Stanclik i gospodarze od pierwszych minut mieli jednobramkowe prowadzenie. 10 minut później zawodnicy GKS-u doszli do kolejnej groźnej sytuacji, z powietrza uderzył Dawid Stanclik, jednak futbolówka przeleciała nad bramką Stomilu. W pierwszej połowie dobrą okazję do wyrównania miał Piotr Kurbiel, ale uderzenie napastnika było zbyt słabe i pewnie interweniował Grzegorz Drazik. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy bramkę po rzucie rożnym zdobył Jakub Tecław, jednak arbiter główny w tej sytuacji dopatrzył się faulu i gol został anulowany. Stomil po 45 minutach przegrywał 0:1 z GKS-em Jastrzębie.

Podopieczni Szymona Grabowskiego drugą część spotkania rozpoczęli od dwóch zmian. Murawę opuścili Piotr Kurbiel i Hubert Krawczun, a zastąpili ich Werick Caetano oraz Maciej Spychała. W 52. minucie Filip Wójcik z prawej strony dośrodkował do Wericka Caetano, który z główki trafił w poprzeczkę bramki gospodarzy. Kilka minut później w sytuacji sam na sam z Grzegorzem Drazikiem znalazł się Filip Wójcik, ale ponownie świetnie interweniował golkiper GKS-u. W 81. minucie po rzucie rożnym bramkę zdobył kapitan „Dumy Warmii”, Karol Żwir. Na kilka minut przed końcem meczu było wyrównanie. Niestety nie udało się zdobyć bramki dającej trzy „oczka” i do Olsztyna pojedzie jeden punkt.

Stomil Olsztyn: 39. Jakub Mądrzyk – 3. Lukas Kuban, 7. Hubert Krawczun (M. Spychała 46′), 9. Piotr Kurbiel (W. Caetano 46′) 10. Karol Żwir, 11. Filip Wójcik, 14. Filip Szabaciuk, 15. Shun Shibata, 29. Mateusz Maćkowiak, 33. Jakub Tecław, 77. Bartos Florek (M. Niewiadomski 79′).

GKS Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik, 2. Dominik Klimkiewicz (D Kulawiak 67′), 3. Mateusz Słodowy, 7. Przemysław Lech, 8. Kamil Jadach (N. Wysiński 19′), 10. Farid Ali, 11. Dariusz Kamiński, 20. Szymon Gołuch, 21. Daniel Stanclik, 27. Bartosz Boruń, 98. Kacper Kawula.

Redakcja: M. Rutynowski za stomilolsztyn.com

Więcej w Stomil Olsztyn
Bezbramkowy remis Stomilu w Siedlcach. „Mecz był wyrównany”

W zupełnie innych nastrojach są kibice olsztyńskiego Stomilu, który zaczyna ocierać się o strefę spadkową. Olsztynianie po bezbarwnym meczu zremisowali w Siedlcach z Pogonią 0:0. Chcę...