Stomil Olsztyn w finale baraży o 1. Ligę

Stomil Olsztyn

Stomil Olsztyn zagra w finale baraży o Fortuna 1. Ligę. Podopieczni Szymona Grabowskiego pokonali Wisłę Puławy 3:1.

Olsztynianie w ostatnich czterech spotkaniach ligowych nie wygrał ani razu, dlatego kibice zgromadzeni przy Alei Piłsudskiego byli pełni obaw o to, jak potoczy się barażowa konfrontacja z drużyną z Puław.

Już pierwsza połowa pokazała, że olsztynianie podeszli do meczu bardzo zmobilizowani. Po bramkach K. Żwira i M. Stromeckiego Stomil prowadził 2:0.

Po przerwie goście zdobyli kontaktową bramkę po strzale A. Paluchowskiego. W 74. minucie po trafieniu H. Sadowskiego Stomil podwyższył na 3:1. Szanse na korzystny wynik dla gości zaprzepaścił L. Wiech, który po drugiej żółtej kartce musiał opuścić boisko.

Finałowym przeciwnikiem Stomilu będzie Motor Lublin, który wieczorem pokonał Kotwicę Kołobrzeg 2:1.

Autor: Ł. Sadlak
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w piłka nożna, Stomil Olsztyn
W środę barażowy mecz Stomilu Olsztyn

Stomil Olsztyn walczy o awans do Fortuna 1. Ligi. Pierwszym krokiem musi być wygrany baraż z Wisłą Puławy, który już w środę w Olsztynie. Przed biało-niebieskimi...