Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stomil Olsztyn pod lupą PZPN

Fot. Artur Szczepański

Choć udało się uniknąć walkowera za odwołany mecz z Ruchem Chorzów, olsztyński Stomil nadal jest pod lupą działaczy Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Komisja ds. Licencji Klubowych orzekła m.in.: o wszczęciu postępowania wyjaśniającego w związku z naruszeniem kryterium I.14 Podręcznika Licencyjnego. Co to oznacza w praktyce? Zapytaliśmy Łukasza Wachowskiego z PZPN.

Mieliśmy posiedzenie komisji licencyjnej, która na wniosek departamentu rozgrywek krajowych, zebrała się aby obradować w zakresie wypełniania przez Stomil Olsztyn wymogów licencyjnych. Chodziło przede wszystkim o infrastrukturę, stan boiska na stadionie w Olsztynie. Komisja podjęła decyzję, iż nie ma pewności, że infrastruktura boiska pozwala na rozgrywanie meczów w I lidze. Właściwie każda pogodowa anomalia może spowodować, że kolejne mecze w rozgrywkach I ligi nie dojdą do skutku.  To ryzyko jest zbyt duże aby przejść nad tym do porządku dziennego. Pamiętajmy, że nie odbyły się już dwa mecze. Stąd decyzja, aby do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego klub przedstawił nam boisko, które spełnia wymogi licencyjne

– tłumaczy Wachowski.

Najbliższy mecz olsztyński klub rozegra z Wisłą Płock. Sparing z „Nafciarzami”  w sobotę, się 24 marca  o godzinie 13:00  na stadionie im. Kazimierza Górskiego.

00:00 / 00:00

Autor: M.Świniarski
Redakcja: Ł.Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w stadion, Stomil Olsztyn, pzpn
Stadion dla Olsztyna, sprawa niewinnie skazanego za zabójstwo Komendy, zamach na Skripala – to tematy audycji „My Wy Oni”

Goście audycji "My Wy Oni": Joanna Kościńska - PSL, Izabela Smolińska-Letza - Nowoczesna, Ryszard Kuć - PO, Tomasz Pitura - Kukiz15, Jarosław Babalski - PiS. Sprawa...

Zamknij
RadioOlsztynTV