DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro

Stomil nokautuje Pogoń. Awans coraz bliższy

Stomil Olsztyn pewnie pokonał przed własną publicznością Pogoń Siedlce 4:0. Dumę Warmii dzieli już tylko jeden punkt od miejsca gwarantującego awans do 1 ligi.

W poprzedniej kolejce Biało-Niebiescy mierzyli się w Kaliszu z KKS-em 1925 i zremisowali 2:2. Spotkanie ponownie pozostawiło po sobie sporą dawkę niedosytu, bo olsztynianie mieli bardzo duże szansę wywieźć z Kalisza trzy punkty.

W sobotę, niepokonana od 11 ligowych kolejek drużyna z Warmii rozstrzygnęła losy spotkania praktycznie w pierwszej połowie meczu. Już w 14. minucie meczu bramkę dla gospodarzy z rzutu karnego  zdobył Piotr Kurbiel. Trzy minuty później wynik podwyższył Karol Żwir, a tuż przed gwizdkiem na przerwę swoje trafienie zaliczył też Maciej Spychalski.

W drugiej połowie Stomil kontrolował spotkanie, a jedyną bramką z rzutu karnego w 84. minucie zdobył Japończyk Shun Shibata.

Dzięki wygranej Stomil przesunął się w ligowej tabeli na trzecie miejsce. Podopieczni Szymona Grabowskiego mają już tylko jeden punkt starty do miejsca gwarantującego awans do 1 ligi.

W innym meczu Olimpia Elbląg uległa na wyjeździe Wiśle Puławy 0:1.

Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w Stomil Olsztyn
Remis Stomilu, przegrana Olimpii

Stomil Olsztyn zremisował z wiceliderem eWinner 2. Ligi – KKS-em Kalisz 2:2. Bramkę dla olsztynian zdobył Piotr Kurbiel, który pokonał bramkarza gospodarzy strzałem z rzutu karnego....